Czy to właściwy pomysł na portal internetowy?

Rozmowy na dowolny temat.
Wiadomość
Autor
mariusznowak

Czy to właściwy pomysł na portal internetowy?

#1 Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:30

Cześć. Od dłuższego czasu myślę o stworzenie własnego portalu WWW. Chciałbym żeby portal internetowy dawał mi później korzyści majątkowe. Szukam jakieś ciekawej niszy, żeby konkurencja nie była za wielka. Myślałem o czymś takim jak tu: http://transportchorego.pl/transport-medyczny/warszawa . Nie musi to być akurat ta tematyka, gdyż jest mi ona obca. Myślałem bardziej o czymś związanym z samochodami. Może portal, który posiada ogłoszenia warsztatów samochodowych z całej Polski. Do końca nie posiadam sprecyzowanej na taki portal. Ogólny pomysł to portal, który posiada wizytówki firm na których zarabiam za wystawienie ogłoszenia. Czy taki biznes w obecnych czasach może się jeszcze powieść?

podobne tematy:

maxkolonko

Czy to interesujący pomysł na biznes internetowy?

#2 Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 14:00

Witaj. Z tego co mogłem wyczytać, to nie posiadasz pomysłu na biznes w Internecie i chcesz wykonać klon działających już rozwiązań, lub co gorsza poszukujesz gotowego przepisu na biznes. Nie tędy droga kolego. Jeśli myślisz poważnie o serwisie internetowym to po na wstępie powinieneś przygotować porządny biznesplan działania. Napisz do 10 agencji interaktywnych i powiedz co chcesz stworzyć. Wtedy otrzymasz przybliżoną wycenę takiego portalu internetowego. Później spytaj się o możliwości i koszty jego reklamy w wyszukiwarce. Znając te dane masz już pojęcie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten okres twój portal internetowy nie będzie przynosił żadnych zysków. Tak, więc musisz się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie ma tu znaczenia czy będzie to transport medyczny ludzi chorych czy serwis dla adwokatów. Nikt nie zapłaci za reklamę na świeżo powstałym portalu. Tak to wygląda w praktyce.