Czy to właściwy pomysł na portal internetowy?

Rozmowy na dowolny temat.
Wiadomość
Autor
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:19

Czy to właściwy pomysł na portal internetowy?

#1 Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:30

Cześć. Od dłuższego czasu myślę o stworzenie własnego portalu WWW. Chciałbym żeby portal internetowy dawał mi później korzyści majątkowe. Szukam jakieś ciekawej niszy, żeby konkurencja nie była za wielka. Myślałem o czymś takim jak tu. Nie musi to być akurat ta tematyka, gdyż jest mi ona obca. Myślałem bardziej o czymś związanym z samochodami. Może portal, który posiada ogłoszenia warsztatów samochodowych z całej Polski. Do końca nie posiadam sprecyzowanej na taki portal. Ogólny pomysł to portal, który posiada wizytówki firm na których zarabiam za wystawienie ogłoszenia. Czy taki biznes w obecnych czasach może się jeszcze powieść?
Rodzinne imprezy, imprezy firmowe na które zaprasza się również dzieci, to coraz częstsze rozwiązania wykorzystywane przez właścicieli firm. Tego typu imprezy firmowe są dobrze odbierane przez zaproszonych pracowników. Co więcej, jest to bardzo dobry wstęp do udanej integracji firmowej, jakże innej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Oczywiście powodzenie integracji pracowników zależy od dużej liczby czynników. Trafione pomysły oraz ich realizacja, przygotowanie konkretnego budżetu, umiejętne wyszukanie idealnego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. Jak to wszystko powinno wyglądać? Jakiego typu korzyści posiadają zarówno organizujący, jak i goście?

Niezależnie od wielkości firmy, struktury zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, trzeba mieć jasny pogląd tego, jak kształtują się relacje, atmosfera w pracy. Czemu ma to takie znaczenie? Skoro zakłada się, iż impreza firmowa może być miejscem integracji, nawiązywania silniejszych więzi pomiędzy pracownikami, ich rodzinami, nie może być sytuacji, iż relacje między osobami są niskiej jakości. Może to odbić się przykładowo na frekwencji, jakości zabawy podczas imprezy rodzinnej przygotowanej przez firmę. Kiedy zaś relacje są właściwym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami będzie sukcesem, dającym dobry kapitał na przyszłość, kiedy mowa o właściwych relacjach międzyludzkich.
Dobre przygotowanie imprezy firmowej kluczem do właściwej integracji.

Organizacja imprez firmowych, eventów firmowych dla pracowników musi bazować przede wszystkim na ciekawym pomyśle i dobrej organizacji. Koszt co prawda ma znaczenie, ale przecież nie każda firma będzie w stanie przygotować wielogodzinne spotkanie z niezliczonymi atrakcjami. Tak więc dobrze jest rozpoznać potrzeby pracowników, wiedzieć ile dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Poprzez to prościej jest zaplanować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Najważniejsze to zapewnienie rozrywek, które zainteresują wszystkich.

Kardynalnym błędem jest kompletnie nieumiejętne przygotowanie się do preferencji zaproszonych gości. Zaplanowanie zabaw, z których nikt nie będzie korzystał. Zaplanowanie programu, który nie angażuje uczestników, zamiast integracji, dobrej zabawy, narzuca zażenowanie, chęć powrotu do domu, imprezy firmowej. Rozczarowanie pracowników, a szczególnie ich pociech w żaden sposób nie przełoży się na integrację.

Często się zdarza, iż pracownicy nie wykazują najmniejszej chęci, żeby wyruszać na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Tak, więc, szczególnie tam, gdzie większość pracowników to osoby z rodzinami, niezbędnym staje się organizowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z ważniejszych zalet będzie integracja.

Dobrze zorganizowane imprezy firmowe w Radomiu https://e-cen.pl/2022/09/08/czy-warto-jest-sie-zarejestrowac-na-terapia-zylna-kurs-online/ można zorganizować również w hotelu. Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to również możliwość pokazania bliskim życia zawodowego, poznania współpracowników, z którymi na co dzień pracujemy w firmie, a także przełożonych. Właściwie nawiązane kontakty, nowe relacje na pewno przyczyniają się nie tylko do prawidłowej integracji, ale również choćby do przyjaznej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:

maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:44

Czy to interesujący pomysł na biznes internetowy?

#2 Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 14:00

Witaj. Z tego co mogłem wyczytać, to nie posiadasz pomysłu na biznes w Internecie i chcesz wykonać klon działających już rozwiązań, lub co gorsza poszukujesz gotowego przepisu na biznes. Nie tędy droga kolego. Jeśli myślisz poważnie o serwisie internetowym to po na wstępie powinieneś przygotować porządny biznesplan działania. Napisz do 10 agencji interaktywnych i powiedz co chcesz stworzyć. Wtedy otrzymasz przybliżoną wycenę takiego portalu internetowego. Później spytaj się o możliwości i koszty jego reklamy w wyszukiwarce. Znając te dane masz już pojęcie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten okres twój portal internetowy nie będzie przynosił żadnych zysków. Tak, więc musisz się przygotować na jego dotowanie z własnej kieszeni. Nie ma tu znaczenia czy będzie to transport medyczny ludzi chorych czy serwis dla adwokatów. Nikt nie zapłaci za reklamę na świeżo powstałym portalu. Tak to wygląda w praktyce.

podobne tematy:


Wróć do „Tematy i tylko tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość