Dobra reklama strony internetowej w pigulce

Rozmowy na dowolny temat.
Wiadomość
Autor
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:19

Dobra reklama strony internetowej w pigulce

#1 Postautor: mariusznowak » 03 gru 2017, 16:52

Wykonanie samej strony internetowej to już obecnie zdecydowanie za mało. Minęły już dawno czasy, kiedy strony internetowe samoistnie się promowały w wynikach wyszukiwarki i osiągały zadowalające wyniki bez nakładu pracy. Teraz sytuacja bardzo się zmieniła i wypromowanie strony internetowej nawet na dość łatwe słowa kluczowe wymaga sporej wiedzy i nakładu pracy.

Dlaczego tak się dzieję i co się zmieniło na przełomie tych lat?

Po pierwsze zwiększyła się konkurencja w Internecie. Obecnie praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ważne, czy jest to lokalny fryzjer czy ogólnopolski deweloper mieszkań. Każda z tych firm ma stronę internetową, która odzwierciedla jej zakres usług w Internecie. Taki postęp wymusił modyfikacje w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już wyłącznie stworzenie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Następnym etapem jest promowanie posiadanej strony internetowej. Form reklamy jest kilka. Niemniej jednak najbardziej znaną jest pozycjonowanie strony internetowej w wynikach wyszukiwarki. Polega ona na wybraniu odpowiedniego słowa kluczowego: tanie strony internetowe lub zestawu fraz, na które strona internetowa ma być na pierwszych pozycjach w wynikach. Najczęściej strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedno hasło. Do skutecznej promocji strony internetowej powinno się wybrać ich przynajmniej kilka. Dzięki takiemu podejściu, pozycjonowane strony internetowe osiągają znacznie wyższe rezultaty w wynikach wyszukiwań.

Drugi sposób promocji strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na tworzeniu wpisów na różnego rodzaju serwisach internetowych. Wpisy te mają zachęcić potencjalnych kontrahentów do odwiedzenia promowanej strony internetowej. Jeśli nasza firma jest producentem lub dystrybutorem unikalnego produktu, można umieszczać wpisy bez odnośników. Wtedy zachęcamy podczas dyskusji do samodzielnego znalezienia sprzedawanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany jest raczej uzupełnieniem pozycjonowania strony internetowej. Znaczna część osób wyszukuje firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Kolejny sposób reklamy strony internetowej to różnego typu serwisy społecznościowe. Najbardziej znany jest FaceBook, który oferuje znaczne możliwości marketingowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które oferują często kupowane produkty. Idealnie sprawdzi się do promocji odzieży czy kosmetyków. Gorzej już będzie z reklamą strony internetowej, która oferuje niszowe usługi.

Wróć do „Tematy i tylko tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość